Hasat,Sınıflandırma ve Depolama

Hasat,Siniflandirma ve Depolama

Hasat zamanı, yaprak ve sapların sararıp kuruması, yumruların normal büyüklüğünü alarak bitkiden kolayca ayrılması ve kabuğun kalınlaşıp sertleşmesi ile kararlaştırılır. Hasat sırasında kullanılacak ekipmanların kabuk yapısına uygunluğu, mekanik zarardan korunmak için önemlidir. Moramanga rencontre femme senior meuse Söküm sırasında toprak yaş olmamalı, tavında bulunmalıdır. Cartagena bar rencontre montauban Söküm sonrası hatalı, çürük, berelenmiş ve kabuğu soyulmuş ürümler ayıklanarak, ayrılır. Daha sonraki adım, isteğe uygun boylama ve çuvallamadır. Çuval tipi ve boyutu, müşteri isteğine göre değişiklik göstermektedir.
Patates fazla miktarda su ihtiva eden bir ürün olduğundan, depolama şekli ve şartları doğru ayarlanmazsa, yüksek miktarda zarar gerçekleşebilir. Yumrularda çürüme, pörsüme, filizlenme gibi problemler ortaya çıkar, ürün değer kaybeder. Bu nedenle ortam şartlarının iyi ayarlanması, hasat sonrası olgun, zedelenmiş ürünlerin temiz ürünlerden ayrılmış olması şarttır.
Havalandırma şartlarının iyi olması, solunum sonucu meydana gelen karbondioksit, su ve ısının uzaklaşması ile oksijen sağlanması için çok önemlidir.Hakkımızda

actreen glys set 30 yili askin suredir tarim sektorunde aktif yer alan Ali Colhan tarafindan kurulmus olan firmamiz, patates ve patates tohumu yetistirilmesi,pazarlanmasi ve satisi uzerine faaliyet gostermektedir.

soirée rencontre célibataire strasbourg